ایران بهشت روی زمین

  • ۰
  • ۰

قلم هوشمند چیست؟

قلم قرآنی,قرآن دیجیتال,قلم قرآنی هوشمند
قلم قرآنی

وسائل یست که تحولی در زمینه یادگیری ایجاد کرده به طوری که همگان به موثر ی آن اذعان دارند. فایل های موجود در این قلم با محتوای کتاب در رابطه بوده و به آسانی به محض قرار گرفتن نوک قلم بر روی کتاب، صوت مربوط به آن سری در آن واحد پخش می گردد.

* قلم های هوشمند چطور کار می کنند؟

فن آوری قرآن گویای بصیر بدین گونه است که حسگر تعبیه شده در نوک قلم به محض قرار گرفتن بر روی صفحه به راحتی کدهای مخفی آن بخش را شناسایی کرده و بلافاصله صوت مربوط به آن را فعال می نماید .

* قلم های هوشمند بصیر چند نوع می باشند ؟

در حال حاضر دو نوع قلم هوشمند در مدل های مختلف موجود است .

۱- قلم های 8 گیگابایت حافظه حاوی مـدل های BSR130 و BSR140 و BSR150 .

2- قلم های دارای 16 گیگابایت حافظه حاوی مد BSR140 و BSR160.

نکته: (قلم های 4 گیگابایت به خاطر محدودیت حافظه امکانات زیاد بسته های قلم قرآنی بصیر هم اکنون دیگر تولید نمی گردد).

(همه مد های قلم های هوشمند قرآنی بصیر می توانند در انواع بسته بندی های موجود با کتاب های مختلف ارائه گردند.)

* فرق قلم های 8 گیگابایت حافظه داخلی با قلم های 16 گیگابایت حافظه داخلی چیست؟

هر چند احتمالا شکل ظاهری قلم های با هم فرق داشته باشد ولی کیفیت و برنامـه مربوطه و امکانات همراه در تمام قلم ها به صورت یکسان بوده و فقط فرق در میزان حافظه داخلی قلم ها است که همین امر سبب گردیده است تا در قلم 16 گیگابایت تعداد قاریان و ترجمه به زبان های مختلف در میزان چند عدد بیشتر باشد (8 گیگابایت حدود 13 قاری 16 گیگابایت حدود 30 قاری) اما از لحاظ امکانات و بسته ها کاملا یکسان می باشند . همچنین در قلم های شانزده گیگابایت میزان ی فضای خالی زیادتری جهت ضبط صدا وجود دارد. مد نظر داشته باشید که در همه مـدل قلم های فعلی بصیر امکان اضافه نمودن حافظه (رم) خارجی به صورت جداگانه وجود دارد.

* قلم های هوشمند بر روی همه کتاب ها کار می کنند؟

خیر، قلم هوشمند تنها بر روی کتاب هایی که ویژه آن قلم های تولید شده اند کار می کنند.

* آیا کتاب ها نرم افزار های مربوط به قلم های هوشمند بصیر هم بوسیله مرکز قرآنی بصیر تولید می گردد؟

همه کتاب های مربوط به قلم های بصیر بوسیله بخش انتشارات همین مرکز تولید می گردد و همین امر سبب گردیده تا شما به راحتی بتوانید کتاب های بیشتر یا تر را جهت قلم های هوشمند خود تهیه و تولید نمایید. همچنین پروگرام های مربوط به قلم های هوشمند نیز به صورت کاملا داخلی و توسط بخش برنامـه ی بصیر تولید و پشتیبانی می گردد. همین طور همه کتاب های قرآنی بصیر دارای مجوز سازمان دارالقرآن جمهوری اسلامی ایران وزارت فرهنگی ارشاد جمهوری اسلامی ایران است که در کتاب ها به چاپ رسیده است.

* آیا در صورت خریدن کتاب های دیگر بصیر می توان از آن ها با قلم هوشمند قبلی استفاده نمود؟

بله در صورت تهیه و تولید قلم های هوشمند بصیر می توانید ازبقیه کتب تولید شده بوسیله این مرکز استفاده نمایید. مد نظر داشته باشید که برای این امر بایستی برنامـه مربوط به آن کتاب هم بر روی قلم نصب گردد. جهت مصرف از کتاب های تنها قیمت پشت جلد کتاب ها دریافت برنامـه به صورت رایگان نصب می گردد.

* آیا می توان از همه قرآن های مربوط به قلم های هوشمند بصیر با یک قلم مصرف نمود؟

در صورت موجود بودن چند نمونه کتاب قرآن مختلف بصیر تنها از یک کتاب می توان استفاده نمود پروگرام مربوط به آن کتاب باید نصب گردد مگر در موارد ی که کدبندی یا صفحات قرآن ها به صورت مشابه باشد که در این صورت بایستی به صورت حضوری یا تلفنی جهت خرید و مصرف همموسیقی گردد.

* می توان ازبقیه امکانات اضافه شده بر روی قلم های نو مصرف نمود؟

بله، به علت تولید برنامـه بوسیله کادر نرم افزار بصیر امکان نصب به روز رسانی در همه قلم های فعلی بصیر وجود دارد.

* در صورت پاک شدن موجود نبودن هیچ گونه اطلاعاتی بر روی قلم (بر اثر ویروس یا …) یا جهت به روز رسانی پروگرام قلم چه کاری می بایست انجام داد؟

به علت اندازه بالای فایل ها در صورت پاک شدن اطلاعات، کپی مجدد اطلاعات فعلا فقط با مراجه حضوری یا ارسال قلم توسط پیک یا پست به این مرکز میسر است . انشا الله در آینده امکان دریافت نرم افزار از سایت به روز رسانی اطلاعات جهت راحتی استفاده کاربر ان به سایت اضافه می گردد.

* قلم هوشمند را چند ساعت بایستی شارژ کرد؟

قلم های هوشمند بصیر را برای اولین بار بین ۳ تا ۳/۵ ساعت و جهت دفعات بعد بین ۱/۵ تا ۲ ساعت شارژ نمایید. مد نظر داشته باشید که ماندن قلم در شارژ بیش از این وقت باعث صدمات جدی به باطری و کم شدن عمر آن می گردد.

* صداهای ضبط شده بر روی قلم را چطور پاک کنیم؟

پاک کردن فایـل های ضبط شده بر روی قلم فقط با اتصال قلم توسط کابل مربوطه به رایانه میسر است . مد نظر داشته باشید که این فایـل ها در پوشه ای به نام رکوردر (Record) ذخیره شده اند و فایل های مربوط بهبقیه پوشه ها را به هیچ وجه پاک نفرمایید تا اطلاعات موجود در قلم از بین نرود.

* آیا امکان اضافه نمودن رم جداگانه وجود دارد؟

بله، در همه قلم های فعلی این امکان وجود دارد.

* آیا امکان اضافه پخش نمودن هر نوع فایـل ام پی تری خودمان توسط قلم به صورت ام پی تری پلیر وجود دارد؟

بله، جهت این امر فایـل های مربوط به خودتان را در پوشه ای که با نام MP3 در قلم موجود است ، کپی نمایید. همچنین جهت استفاده از رم های خارجی ابتدا می بایست یک پوشه با نام Mp3 در آن ایجاد نمایید فایل های را درون آن کپی نمایید.

* آیا امکان استفاده ازبقیه بلندگوهای رایانه یا هدفون های دیگر وجود دارد؟

بله، این امکان وجود دارد.

* سه سال خدمات بعد از فروش به چه صورت است؟

در این هر گونه ایرادات پروگرام ی که در قلم ایجاد گردد به صورت رفع می گردد همه پروگرام های نو هم به صورت رایگان نصب و به روز رسانی و پشتیبانی می گردد. همین طور شما می توانید از همه کتب این مرکز فقط با پرداخت تعرفه پشت جلد آن کتاب استفاده نمود و برنامـه به صورت نصب می گردد. همین طور چنانچه قلم هوشمند شما دچار اشکالات ابه احتمال زیاد لی سخت افزاری گردید این مرکز تنها با دریافت نرخ اندکی بابت ایراد به وجود آمده موارد مربوطه را رفع می نماید.

* آیا امکان تعویض قلم با قلم های تر وجود دارد؟

همه قلم های فروخته شده بوسیله این مرکز به صورت نو و دست اول است . لذا چنانچه قلم خریداری شده بوسیله شما حتی در یک روز قبل انجام شده باشد به دلیل نامشروع بودن فروش مجدد قلم با عنوان دست اول به هیچ وجه هیچ از قلم ها تعویض نمی گردند و فقط برنامـه مربوط به آن به روز رسانی می گردد.

* در صورت مشاهدات ایرادات ابه احتمال زیاد لی چاپ یا صحافی در کتاب های قلم هوشمند چه باید کرد؟

هر چند به دلیل چک نمودن مجدد بسته ها بوسیله پرسنل بصیر این امر به صورت بسیار زیاد نادر اتفاق می افتد ولی در صورت مشاهده هر گونه ایراد در کتب مربوطه می توانید با مراجه حضوری یا ارسال بوسیله پیک یا پست به این مرکز، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

* در صورت روشن مانده همیشگـی چراغ دستگاه و گیر کردن آن یا موارد هنگ کردن قلم و نشان ندادن هیچ گونه عکـس العمل چه بایستی کرد؟

در چنین موارد ی قلم را می بایست ریست نمود، برای این کار باید یک سوزن را در سوراخ کوچک قرار گرفته روی قلم (سوراخ بالایی ویژه ریست) فشار دهید تا دکمه داخلی مربوطه به آن برای لحظه قطع وصل گردد، پس مجددا قلم را روشن کرده و از آن استفاده نمایید.

* باطری قلم های هوشمند قابل تعویض است ؟

بله، در همه باطری ها با گذشت وقت و مصرف مکرر به تدریج از قدرت و کارایی آن ها کاسته می شود. هر چند باطری های مصرف شده در قلم های هوشمند بصیر تا میزان امکان اصلاح و با کیفیت بالا ارائه گشته اند ولی در صورت پایین آمدن کارایی آن می توانید با مراجعه به این مرکز با هزینه اندکی باطری مربوط به آن را تعویض نمایید.

* قلم بر روی کتاب منتخب مفاتیح عمل نمی نماید ؟

ابتدا در صفحه سوم کتاب (بعد از شناسنامـه کتاب) بر روی دایره پایین که داخـل آن کلمه مفاتیح الجنان نوشته شده است نوک قلم را قرار دهید تا کتاب انتخاب گردد پس همه صفحات کتاب منتخب فعال می گردد. در برخی از مدل قلم هوشمند این کار فقط با فشار دادن دکمه دوم روی قلم از بالا برای چند بار تا گفتن جمله “منتخب مفاتیح” میسر است. جهت استفاده مجدد از کتاب قرآن ابتدا یک قاری را انتخاب نمایید.

* قلم بر روی مورد های دفترچه همراه (مانند تفسیر و نهج البلاغه آموزش ها و …) کار نمی نماید ؟

ابتدا بر روی کادربقیه امکانات (در دفترچه های زرد رنگ پایین صفحه ۱۴ قرار دارد) نوک قلم را بکشید تا مورد صفحات بعدی دفترچه فعال گردند. جهت مصرف مجدد از کتاب قرآن ابتدا یک قاری را گزینش نمایید.

* امکان کپی (و استفاده از) نرم افزار قلم های جدید بر روی قلم های قبلی وجود دارد؟

فقط در صورت که مد نوشته شده در کنار قلم قبلی با مـدل نوشته شده در کنار قلم نو یکسان باشد و کتاب قرآن آن هم یکی باشد این امر میسر است (مثال هر دو نوع BSR130) باشند. مد نظر داشته باشید که احتمالا دو قلم با شکل یکسان دارای مـدل های مختلف ی باشند و با کپی اطلاعات نو از کار بیفتد. همین طور مد نظر داشته باشید که بعد از به روز رسانی بایستی از دفترچه نیز استفاده نمایید و شاید دفترچه قبل غیر فعال گردد.

  • ۹۵/۰۴/۳۰
  • محسن خلیلی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی